Pledge for Israel – Results

Ade Aibinu Conservative Glasgow North West
Nigel Ainsworth-Barnes Green Party Heywood & Middleton
Chika Amadi CPA Hayes & Harlington
Steve Arrundale Liberal Democrat Midlothian
Vicky Ashworth te Velde Labour Epping Forest
Ali Avaei Liberal Democrat Newcastle upon Tyne Central
Elizabeth Bababe Brexit Party Warrington North
Gareth Bacon Conservative Orpington
James Baker Liberal Democrat Halifax
Brian Balcombe Labour Banff & Buchan
Jonathan Banks Liberal Democrat Ruislip, Northwood and Pinner
Jonathan Barras Brexit Party Bradford East
Stephen James Barrett Liberal Democrat Hertsmere
Aaron Bell Conservative Newcastle-under-Lyme
Andrew Bell Brexit Party Buckingham
Luciana Berger Liberal Democrat Finchley & Golders Green
Howard Berlin Conservative Ilford North
Adam Bernard Liberal Democrat Harrow East
Hector Birchwood Brexit Party Holborn & St.Pancras
Jonathan Bishop Independent Pontypridd
Bob Blackman Conservative Harrow East
Emily Blake Labour South West Norfolk
Kevin Bonavia Labour Clacton
Sarah Bool Conservative Vauxhall
Harry Boparai Brexit Party Hayes & Harlington
Suella Braverman Conservative Fareham
Paul Brierly Brexit Party Oldham East & Saddleworth
Philippa Broom Conservative Cardiff South & Penarth
Keith Buchanan DUP Mid Ulster
Robert Buckland Conservative South Swindon
Chris Buller Brexit Party Cardiff North
Lucy Burke Labour Bury South
Lisa Cameron SNP East Kilbride, Strathaven & Lesmahagow
Paul Campbell Brexit Party Walthamstow
Gregory Campbell DUP East Londonderry
David Camponali Liberal Democrat Spelthorne
Tony Capozzoli Independent Yeovil
Roger Carter Brexit Party Oxford East
Chris Carubia Liberal Democrat Wirral South
Alex Chalk Conservative Cheltenham
Wendy Chamberlain Liberal Democrat North East Fife
Greg Clark Conservative Tunbridge Wells
Daisy Cooper Liberal Democrat St. Albans
Sid Cordle CPA Hitchin & Harpenden
Nicholas Cox Green Party Broxbourne
Nicholas Cox Green Party South Leicestershire
Stephen Crabbe Conservative Preseli Pembrokeshire
Mary Creagh Labour Wakefield
Mario Creatura Conservative Croydon Central
Virginia Crosbie Conservative Ynys Mons
Tony Curtis Conservative Glasgow North
Graham Cushway Brexit Party Brighton Kemptown & Peacehaven
Wisdom Methodious Da Costa Independent Windsor
Peter Dain Brexit Party Vale of Clwyd
Nicholas Dakin Labour Scunthorpe
Rana Das-Gupta Liberal Democrat Rugby
Carolann Davidson Labour East Renfrewshire
Robert de Vito Boutin Brexit Party Bristol South
Caroline Dineage Conservative Gosport
Nigel Dodds DUP Belfast North
Jeffrey M. Donaldson DUP Lagan Valley
Oliver Dowden Conservative Hertsmere
Jackie Doyle-Price Conservative Thurrock
Alex Easton DUP North Down
Rachel Eden Labour Reading West
Robert Eggleton Liberal Democrat Mid Sussex
Laura Evans Conservative Wirral West
Tim Farron Liberal Democrat Westmorland and Lonsdale
Simon Fell Conservative Barrow & Furness
Anna Firth Conservative Canterbury
Michael Flynn CPA Wansbeck
Ben Foley Green Party Luton South
Zoe Franklin Liberal Democrat Guildford
Adam Ashley Freeman Labour South Staffordshire
Mike Freer Conservative Finchley & Golders Green
Leon French Yorkshire Party Doncaster Central
James Frith Labour Bury North
Richard Galloway Young People’s Party Lewisham East
Steven Galton Conservative Southampton Test
Mike Gapes Independent Group for Change Ilford South
Stewart Gardiner Conservative Wirral South
Joshua Garfield Labour Braintree
Joshua Garfield Labour Braintree
Chris Garghan Green Party Birmingham Yardley
Kathryn Gilbert Green Party Wolverhampton South East
Sandy Gilchrist Brexit Party Norwich South
Preet Kaur Gill Labour Birmingham Edgbaston
Paul Girvan DUP South Antrim
Zak Goldsmith Conservative Richmond
Nick Goulding Brexit Party Weaver Vale
Michael Gove Conservative Surrey Heath
Patrick Grady SNP Glasgow North
Jo Graham Labour New Forest West
Chris Grayling Conservative Epsom & Ewell
Andrew Griffith Conservative Arundel & South Downs
Andrew Gwynne Labour Denton & Reddish
Stuart Hale Brexit Party Huddersfield
Fabian Hamilton Labour Leeds North East
Glyn Hanna DUP South Down
Jon Hannah Liberal Democrat Leeds North East
Monica Harding Liberal Democrat Esher & Walton
Stewart Harper Conservative Leeds North West
Stewart Harper Conservative Leeds North West
Adam Heatherington Brexit Party Liverpool Wavertree
Kevin Hickson SDP Warrington South
Damain Hinds Conservative East Hampshire
Neil Holden Independent Blkackpool North & Cleveleys
Barry Holliday Liberal Democrat Nottingham South
Jill Hope Liberal Democrat Northampton South
Katherine Hortense CPA Lewisham West & Penge
Ross Houston Labour Finchley & Golders Green
Stephen Howse Liberal Democrat Hexham
John Howson Liberal Democrat Castle Point
Jeremy

Graham

Hunt

Hutchison

Conservative

Conservative

South West Surrey

Edinburgh West

Inaya Folarin Imam Brexit Party Leeds North East
Julie Ireland Liberal Democrat Bromley & Chislehurst
William George Irwin DUP Newry & Armagh
Neil Jameson Green Party Poplar and Limehouse
Shaden Jaradat Conservative Manchester Central
Diana Johnson Labour Kingston upon Hull North
Donna Jones Conservative Portsmouth South
Sarah Jones Labour Croydon Central
Holly Kal-Weiss Labour Hertsmere
Richard Kemp Liberal Democrat Liverpool Wavertree
Ryan Kent Yorkshire Party Wakefield
Stephen Kerr Conservative Stirling
Iram Altaf Kiani Independent Altrincham and Sale West
Nick King Conservative Makerfield
Callum Laidlaw Conservative Edinburgh South West
Lesley Laird Labour Kirkcaldy & Cowdenbeath
Robin Lambert Independent Harborough
David Lammy Labour Tottenham
John Lamont Conservative Berwickshire, Roxburgh & Selkirk
Tele Lawal Labour Hornchurch & Upminster
Emma Lewell-Buck Labour South Shields
Emma Little-Pengelly DUP Belfast South
Andrea Livesey Brexit Party Bury South
Chris Lofts Liberal Democrat South Northamptonshire
Jack Lopresti Conservative Filton & Bradley Stoke
Jeremy Maddocks Brexit Party Mitcham & Morden
Anne Main Conservative St. Albans
Jim Makin UKIP East Hampshire
Kamran Malik Communities United Party East Ham
Haroun Malik Conservative Inverclyde
Anthony Mangnall Conservative Totnes
Alex Matthews Brexit Party Bermondsey and Old Southwark
Ed Mayne Labour Epsom & Ewell
Alan McCartney Brexit Party Bury North
Frank McCoubrey DUP Belfast West
Jamie McFarlane Conservative Westminster North
Jim McLachlan CPA Cities of London & Westminster
Ian McLean SDP Cynon Valley
David McPherson Young Independent Poole
Gary Middleton DUP Foyle
Rick Middleton Labour Bosworth
Candace Mitchell CPA Croydon North
Pat Moloney Liberal Democrat St. Helens North
Penny Mordaunt Conservative Portsmouth North
Harvey Morgan Conservative City of Durham
Michael Mullaney Liberal Democrat Bosworth
Ian Murray Labour Edinburgh South
Bob Neill Conservative Bromley & Chislehurst
Chris Nelson Liberal Democrat Kettering
Robert Nemeth Conservative Hove & Portslade
David Newman Liberal Democrat Liverpool Walton
Rhian O’Connor Liberal Democrat Greenwich & Woolwich
Matthew Offord Conservative Hendon
Joe Otten Liberal Democrat Doncaster North
Ian Paisley Jr DUP North Antrim
Roger Philips CPA Kensington
Gareth Pierce Brexit Party Cardiff Central
Jason Pilley Psychedelic Future Party Rochford & Southend East
Rebecca Pow Conservative Taunton Deane
Paul Ray Liberal Democrat Lichfield & Burntwood
Simone Reynolds Liberal Democrat Old Bexley & Sidcup
George Rice Liberal Democrat Ashton-under-Lyme
Neil Richardson Ulster Unionist Party Mid Ulster
Paul Robertson SNP Banff & Buchan
Gavin Robinson DUP Belfast East
Simon Rood Independent Sherwood
Keith Rowe Brexit Party Birmingham Northfield
Caroline Russell Green Party Islington North
Matt Sanders Liberal Democrat Hampstead & Kilburn
Alec Sandiford Liberal Democrat Stone
Geoff Seeff Liberal Democrat Chingford & Woodgreen
Andrew Selous Conservative South West Bedfordshire
Mark Sewards Labour Harrogate & Knaresborough
Jim Shannon DUP Strangford
Imogen Shepherd-DuBey Liberal Democrat Reading East
Ross Shipman Liberal Democrat North East Derbyshire
Jonathan Silberman Communist League Election Campaign Tottenham
David Simmonds Conservative Ruislip, Northwood and Pinner
Vikki Slade Liberal Democrat Mid-Dorset and North Poole
Henry Smith Conservative Crawley
Alison Smith Liberal Democrat Banff & Buchan
Greg Smith Conservative Buckingham
Kate Smith Liberal Democrat Amber Valley
Kimberley Snape Labour South Ribble
Dr Andrew Sneddon Yorkshire Party York Central
Rosie Sourbut Labour Oxford West & Abingdon
Helen Spiby-Vann CPA Hornsey & Woodgreen
Simon Sprague Liberal Democrat Croydon Central
Louise Staite Conservative Oxford East
Julia Caroline Stephenson Brexit Party Dulwich and West Norwood
Dr Jacci Stiyli Liberal Democrat Inverclyde
Wes Streeting Labour Ilford North
Lauren Sullivan Labour Gravesham
Paul Sweeney Labour & Cooperative Glasgow North East
Nicholas Szkiler Brexit Party York Central
Peter Telford Brexit Party North Durham
Derek Thomas Conservative St Ives
Ted Thompson Labour Dumfries & Galloway
Richard Thomson SNP Gordon
Isabel Thurston Green Party Arundel & South Downs
Emily

Anthony

Tomalin

Tucker

Green Party

Labour

Maidenhead

Kenilworth and Southam

Chuka Umunna Liberal Democrat Cities of London & Westminster
Henry Vann Liberal Democrat Bedford
Theresa Villiers Conservative Chipping Barnett
Portia Vincent-Kirby Green Party Hendon
Christian Wakeford Conservative Bury South
Ian Walker Conservative Sheffield Hallam
Andrew Wan Yip Conservative Birmingham Edgbaston
David Watts Liberal Democrat Newark
Andrew Western Labour Altrincham and Sale West
Caroline Wheeler Independent Fermanagh & South Tyrone
John Whittingdale Conservative Maldon
Max Wilkinson Liberal Democrat Cheltenham
Craig Williams Conservative Montgomeryshire
Sammy Wilson DUP East Antrim
Rob Wilson Liberal Democrat Enfield Southgate
Mary Winbury Labour Wrexham
Helena Windsor Independent East Surrey
David Yellen Labour Thirsk and Malton

The Israel- Britain Alliance (IBA) is a UK based organisation that celebrates Britain's relationship with the State of Israel.